Domain Nedir (Alan Adı)

Web sitesinin ismini oluşturan ve bu isimle ziyaretçilerin siteye bağlanmasını sağlayan alan adına denir. Domain bir sitenin kurulumunda oldukça önemlidir. Domain olmadan site adı belirlenmesi mümkün değildir. Domain nedir sorusuna kısaca internet sitesinin adını belirleyen unsurlardır demek doğru olur. Domain hizmetinde bilinmesi gerekilen bazı unsurlar bulunmaktadır. Domain alan site sahibi site adını yalnızca kiralayabilir. Belirli bir süre geçtikten sonra domain süresi biter ve alan adı başka biri tarafından tekrar kiralanabilir. Bir kimse kiraladığı domain süresini de uzatabilir. Firmamız domain nedir diye araştıran ziyaretçilerimize hem açıklama hem de domain hizmetini müşterilerimize uygun fiyatlar ile sunuyoruz.

Domain Alırken Hangi Uzantılar Kullanılabilir?

Domain hizmetinde birçok uzantı bulunmaktadır. Ve bu uzantılar şirketlerin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Kurumsal bir şirket için, .com, .net, .com.tr uzantıları kullanılabilir. Devlet siteleri ve resmi kurumlar için, .org uzantılı alan adları kullanılır. Eğer sizin de bir şirketiniz varsa firmamızdan domain hizmeti alabilir markanızı internet dünyasında tanıtabilirsiniz.

Domain Hizmetini Uygun Fiyata Alın

Web sitesi kurulumu için gerekli olan tüm profesyonel hizmet firmamız tarafından karşılanmaktadır. Firmamızdan domain hizmeti alarak internet sitenizi oluşturabilir firmanıza bir internet sitesi yaratabilirsiniz. Firmamızdan domain alan müşterilerimize sunucu oluşturulur böylece siteye ziyaretçi akışı sağlanır. Ayrıca her türlü uzantılı domain hizmeti alabilmek mümkündür. İsteğinize göre “.com, .net, .com.tr” gibi alan adları firmamızca tarafınıza uygun fiyatlar ile sağlanır.